Kremacja zwłok w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim

Zwyczaj spopielania zwłok towarzyszy ludzkości już od epoki neolitu. Przez tysiąclecia był najbardziej estetyczną i ekologiczną formą grzebania zmarłych na obszarze Europy. Kościół Katolicki i inne Kościoły Chrześcijańskie skupione w Polskiej Radzie Ekumenicznej nie są przeciwnikami spopielania ciał zmarłych. Kodeks Prawa Kanonicznego Kościoła Rzymskokatolickiego kanon 1176 par. 3 uznaje spopielania zwłok i pogrzeb urnowy jako jedną z form grzebania zmarłych. Potwierdził to również papież Jan Paweł II w roku 1983.

Cena kremacji Gdańsk

Cena kremacji zwłok w Gdańsku zależy od wielu czynników, w tym od doboru akcesoriów takich jak urna czy trumna kremacyjna. Cena pogrzebu z kremacją jest jednak niższa niż koszt pogrzebu tradycyjnego.

Zwłoki kremowane są w krematorium – umieszcza się je w trumnie wykonanej z drzewa liściastego, nie lakierowanego, bez ozdób metalowych. Urna przekazywana jest zleceniodawcy wraz z protokółem kremacji. Po spopieleniu urnę z prochami osoby zmarłej można złożyć w grobie ziemnym, grobowcu rodzinnym lub w kolumbarium. Ciało poddawane kremacji nie może posiadać rozrusznika serca. Należy go usunąć przed procesem kremacji.

Posiadamy:

  • 2 sale ceremonialne pozwalające na celebrowanie pogrzebów różnych wyznań,
  • urządzenia kremacyjne spełniające surowe wymogi standardów światowych,
  • nowoczesną chłodnię,
  • własny, specjalistyczny transport,
  • kolumbarium, przy cmentarzu Centralnym–Srebrzysko przy ul. Srebrniki 14 w Gdańsku–Wrzeszczu.